GRUPA TEATRALNA AKADEMIAKI

Wtorek 15.30-16.30- Młodsza Grupa Teatralna (klasy 1-3) (max. 14 osób)
Czwartek 16.00-17.00-
Starsza Grupa Teatralna (klasy 4-6) (max. 14 osób)

Organizator: Academos
Zajęcia prowadzone w szkole

Ograniczona liczb osób (max 14). Pierwszeństwo mają uczniowie kontynuujący.

Koszt:
30 zł za zajęcia

UWAGA! Dodatkowe opłaty za udział w przeglądach teatralnych.

Opłata miesięczna za ilość przeprowadzonych w danym miesiącu zajęć na konto szkoły ACADEMOS nr 10 1240 4533 1111 0010 2663 9913

Grupa Teatralna Academiaki założona została w 2012 roku przy Szkole Podstawowej Academos. Od dwóch lat współpracuje ze Szkołą Artystyczną Bravissimo.
Reprezentuje szkołę podczas festiwali i przeglądów amatorskich grup teatralnych i teatrzyków dziecięcych w czasie roku szkolnego.
Odwiedziliśmy już :

  • XXIV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY im. Andrzeja Bursy w Krakowie
  • XXV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY im. Andrzeja Bursy w Krakowie – III NAGRODA za spektakl „W rytmie uczuć czyli dżungla miejska”
  • Festiwal Teatrów i Młodzieży Bajdurek – Kraków – eliminacje powiatowe – wyróżnienie za spektakl „W rytmie uczuć czyli dżungla miejska”
  • Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich KARUZELA MARZEŃ 2017 – III NAGRODA za spektakl „Bajka Chochlikowa czyli o bałaganie w  Krainie Bajek”

W czasie co tygodniowych zajęć  w pracy wykorzystujemy elementy dramy, choreoterapii oraz teatru terapeutycznego stwarzając przestrzeń dla wszystkich dzieciaków, aby w ramach działań teatralnych, mogły pokazać swoje mocne strony, poznać siebie, przemóc nieśmiałość, rozwinąć często ukryte talenty. Dbając o indywidualność każdego dziecka zarażamy ich pasją, radością i magią teatru.  Istnieje również przestrzeń na pracę z głosem, śpiew, taniec.
Nasze Academiaki bawiąc się w teatr uczą się pozytywnych zachowań społecznych, odpowiedzialności za grupę i siebie oraz wraz z instruktorami tworzą spektakl od podstaw, co pozwala im uwierzyć we własne możliwości. I przede wszystkim świetnie się bawią.
Dotychczas zrealizowaliśmy 6 spektakli : żywego słowa, lalkowe, jeden musical.

W poprzednich latach stworzyliśmy autorskie spektakle, nagradzane na festiwalach teatralnych, m.in.:

„W rytmie uczuć” to musical stworzony na bazie pomysłów członków grupy: problemów oraz uczuć, o których dzieciaki chciały opowiedzieć światu. W wyniku improwizacji ruchowych, zastosowania dramy oraz przeprowadzonych rozmów stworzyliśmy zarys spektaklu, który został ubrany w słowa piosenek oraz tekst. To opowieść o problemach, radościach i najważniejszych sprawach, które dzieci denerwują, cieszą, smucą, zawstydzają a czasem są sensem ich życia. Spektakl został zrealizowany przez uczniów z klas 4-6.

„Bajka Chochlikowa czyli o bałaganie w  Krainie Bajek” to z kolei opowiada o dwójce rodzeństwa, którzy w trakcie nieoczekiwanej wizyty w Krainie Bajek, odkrywają, że piosenka śpiewana im co wieczór przez Dziadka ma w sobie odrobinę prawdy . Podczas swojej wędrówki, w której towarzyszy im Chochlik, dowiadują się, iż obietnic należy dotrzymywać, nieśmiałość ucieka, gdy uwierzymy w siebie, a nowo poznani ludzie, mogą być dla nas podporą i wsparciem. Aby wrócić do domu muszą pomóc Chochlikowi w uporządkowaniu Świata Bajek, w którym, jak to zwykle w bajkach bywa, namieszała Czarownica wraz ze swoim Kotem… . Spektakl zrealizowała Młodsza Grupa Academiaków z klas 0-III.

Serdecznie zapraszamy do Naszej Grupy wszystkie chętne dzieciaki, które marzą o zagraniu na scenie. Przed nami nowe wyzwania. Nowe spektakle.  Nowe przeglądy i festiwale teatralne.

Od października rozpoczynamy realizację nowych spektakli.

Marta Łasocha
OPIEKUN GRUPY TEATRALNEJ ACADEMIAKI