Wakacyjne warsztaty językowe i półkolonie

Szkoła Academos funkcjonuje także w wakacje. Zdajemy sobie sprawę, że jest to czas trudny dla rodziców pod względem organizacyjnym, dlatego w ramach letniego wypoczynku oferujemy: dwa tygodnie warsztatów językowo-kulturowych z native speakerami, dziesięciodniową kolonię sportowo-rekreacyjną nad polskim morzem oraz 4 tygodnie półkolonii na terenie szkoły.

TEIP English Language – American Culture Camp

Dwa pierwsze tygodnie wakacji upływają w Academosie pod znakiem kultury amerykańskiej i języka angielskiego. W ramach współpracy z Fundacją Kościuszkowską z Nowego Jorku (https://www.thekf.org/kf/?) przyjeżdżają do nas nauczyciele ze Stanów Zjednoczonych, aby prowadzić warsztaty językowe połączone z zabawami na świeżym powietrzu w języku angielskim. Jest baseball i football amerykański, a dzieci mają szansę wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w ciągu roku szkolnego i zastosować ją w naturalnej komunikacji po angielsku z native speakerami. Wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości (4 lipca) i organizujemy dzień polski, chcąc przybliżyć gościom kulturę naszego kraju.
Warsztaty cieszą się ogromną popularnością, a uczniowie przez cały rok dopytują, kiedy w końcu zacznie się kolejna edycja.

Półkolonia

Podczas półkolonii dzieci mają okazję spędzić czas z rówieśnikami na zabawie i jednocześnie wiele się nauczyć. Każdy tydzień podporządkowany jest danemu tematowi, który dzieci zgłębiają i w ramach którego odbywają się wyjścia do kina, muzeum, na wystawy, organizowane są gry i zabawy, podchody na świeżym powietrzu, etc.

Szczegółowy plan dnia półkolonii:

  • 8:00-10:00 – schodzenie się dzieci, zabawy integracyjne, tematyczne, gry i układanki
  • 10:00-10:30 – wspólne śniadanie przyniesione z domu
  • 10:30-14:00 – zajęcia programowe (wyjścia, wycieczki)
  • 14:00-14:30 – obiad
  • 14:30-15:30 – czynności relaksacyjne, wyciszające
  • 15:30-17.30 – rozchodzenie się dzieci; zabawy ruchowe w szkole lub ogrodzie szkolnym